Faq

F.A.Q

Najczęstsze pytania pacjentów

Jeżeli masz pytanie, na które nie znalazłeś tu odpowiedzi zapraszam Cię na osobistą rozmowę w trakcie konsultacji lekarskiej. 

Termin konsultacji ze mną możesz umówić online lub wysyłając zapytanie przez formularz kontaktowy w zakładce “kontakt”. 

Wykonuję zabieg metodą bez skalpela, kanadyjską. Więcej przeczytasz z zakładce: Wazektomia

Wazektomia jest najskuteczniejszą formą męskiej antykoncepcji (prawie 100 % skuteczności). Jest to prosty, bezbolesny, bezpieczny zabieg w znieczuleniu miejscowym. Polega na przecięciu obu nasieniowodów i zaopatrzeniu ich końców w odpowiedni sposób, by zapobiec samoistnej rekanalizacji oraz bólowi jąder.  

Umów wizytę

Aby umówić wizytę proszę skorzystać z opcji umów wizytędostępnej na każdej podstronie mojej witryny internetowej lub wejść w zakładkę: Kontakt.

Po umówieniu wizyty otrzymają Państwo e-mail z potwierdzeniem i  linkiem do płatności na podany przy rejestracji adres kontaktowy e-mail . W przypadku braku maila w skrzynce odbiorczej należy sprawdzić folder ze spamem. Po rejestracji terminu należy dokonać przedpłaty w ciągu 24h od rejestracji. Brak wpłaty skutkuje odwołaniem rejestracji przez system i zwolnienie terminu.

Umów wizytę

Najpierw zapraszam na konsultację, celem określenia oczekiwań pacjenta, możliwych rozwiązań, ustalenia planu zabiegu oraz omówienia kwestii przygotowania do zabiegu i okresu po zabiegu. Jeśli odległość między mną a pacjentem jest znaczna bądź woli odbyć wizytę zdalnie przy zapisie należy wybrać opcję e-konsultacji (wizyta wówczas odbywa się przez połączenie internetowe lub telefon bądź pisemnie). Operacje odbywają się w prywatnych szpitalach i klinikach w Białymstoku i Warszawie.

Zakres zabiegów znajdziesz w zakładce: Zabiegi

Zdjęcia efektów operacji obejrzysz w zakładce: Galeria

Umów wizytę

osoczeP-shot to zabieg podania do penisa osocza bogatopłytkowego pacjenta. Więcej przeczytasz w zakładce: Osocze

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest uzyskiwane z krwi pacjenta. Podawane do prącia w znieczuleniu miejscowym bardzo silnie pobudza procesy regeneracyjne i tym samym poprawia erekcję ( sztywność prącia w trakcie wzwodu), stymuluje procesy naprawcze po urazach prącia i w chorobie Peyroni’ego. Ma działanie odmładzające, poprawia wygląd skóry. Zwykle zaleca się kilka sesji leczniczych. Zabieg jest bardzo szybki i można po nich wracać do swoich aktywności

Umów wizytę

Bocox jest to niechirurgiczna metoda leczenia zaburzeń erekcji polegająca na iniekcji toksyny botulinowej w obrębie prącia celem poprawy sprawności seksualnej. Bocox powoduje zwiększenie napływu krwi do prącia, co może wywołać następujące pozytywne efekty: zwiększenie sztywności prącia w trakcie wzwodu (poprawa erekcji), wydłużenie czasu trwania wzwodu i stosunku seksualnego, zwiększenie rozmiaru prącia, hamowanie “kurczenia się” prącia pod wpływem stresu czy zimna, zmniejszenie potliwości skóry. Średni czas trwania efektu to 6-8 miesięcy, aby go utrzymać trzeba powtórzyć zabieg chociaż efekt nie ustępuje całkowicie. 

Umów wizytę

TAK! Jest wiele metod, dzięki którym Twój penis będzie większy. Nie są to jednak tabletki ani magiczne maści z kolorowych reklam- nie daj się nabrać, ponieważ powiększają jedynie debet w kieszeni. Lepiej zaufaj ekspertom- andrologom i urologom estetycznym. Zdjęcia efektów powiększania prącia zobaczysz w: GALERII

Prącie można powiększyć za pomocą czasowego wypełniacza (kwas hialuronowy, tłuszcz pacjenta lub biostymulator) lub bardzo rzadko- implantu na stałe. Powiększyć można również żołądź, w tym wyrzeźbić jej kształt np. poprzez uwydatnienie korony. Prącie można dodatkowo “wydobyć” poprzez takie zabiegi jak liposukcja wzgórka oraz plastyka kąta prąciowo- mosznowego, dzięki którym optycznie penis będzie większy i wyraźnie oddzielony od moszny. Pamiętaj też, że w przypadku otyłości już sama utrata nadmiaru masy ciała zwiększa widoczność prącia.

Umów wizytę celem dobrania indywidualnie dopasowanego planu dla Ciebie

SCROTOX jest zabiegiem estetycznym i leczniczym polegającym na ostrzyknięciu skóry moszny i mięśni dźwigaczy jąder toksyną botulinową. 

Co możemy uzyskać zabiegiem Scrotox? Aby dowiedzieć się więcej kliknij w: Galeria

Umów wizytę

TAK! Z czasem moszna może ulec nadmiernemu rozciągnięciu, stać się zbyt długa, wiotka i generować w związku z tym dolegliwości bądź wyglądać nieestetycznie. W takiej sytuacji bardzo skuteczna jest plastyka moszny, podczas której usuwany jest nadmiar skóry- moszna staje się mniejsza i uniesiona (lifting moszny), wygląda młodziej a jądra są wyraźniej zarysowane. Zabieg cieszy się wysoką satysfakcją pacjentów.

Innym zabiegiem odmładzającym mosznę jest Scrotox, dzięki niemu skóra moszny ulega wygładzeniu, zmarszczki są znacznie zredukowane bądź znikają całkowicie. Zdjęcia po zabiegu widoczne są w: Galerii.

Umów wizytę

Więcej możesz przeczytać w zakładce: OBRZEZANIE. Znajdziesz tam mnóstwo informacji o obrzezaniu w tym  laserowym, stylach estetycznych i stulejce.

Zdjęcia z zabiegów znajdziesz w zakładce: Galeria 

Umów wizytę

Jest to zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem uzyskanym na drodze liposukcji.

Więcej o powiększaniu penisa w zakładce: Powiększanie prącia.

Umów wizytę

NIE! Ale często są mylnie interpretowane jako przejaw choroby wenerycznej. Jeżeli ich obecność powoduje w Tobie uczucie dyskomfortu, źle się z nimi czujesz, obawiasz się posądzenia o chorobę weneryczną to musisz wiedzieć, że można je skutecznie i bezboleśnie usunąć, więcej możesz przeczytać w zakładce: Grudki perliste.

Umów wizytę

TAK! Możesz to zobaczyć na własne oczy w zakładce: Galeria

Skrzywienie prącia występuje częściej niż by się mogło wydawać. Może być wrodzone lub nabyte (choroba Peyronie). Skrzywienia większe niż 30 stopni mogą utrudniać, a rzędu 90 stopni wręcz uniemożliwić życie seksualne.

W fazie wczesnej stosuje się farmakoterapię, leczenie przeciwzapalne oraz iniekcje z osocza bogatopłytkowego. Po stabilizacji nabytego skrzywienia można optycznie je skorygować iniekcją z wypełniaczem, ale metodą najskuteczniejszą pozwalającą osiągnąć trwałe efekty jest operacyjna korekcja. W 2023 roku zaczęłam przeprowadzać operacje korekcji skrzywienia prącia jedynie za pomocą lasera- bez skalpela. 

Satysfakcja pacjentów z operacyjnej korekcji skrzywienia prącia jest bardzo wysoka. Zdjęcia porównujące stan przed i po zabiegu znajdziesz w Galerii.

Umów wizytę

Tak, choroba występuje w każdym wieku. Informacje, zdjęcia i filmy na ten temat jak również na temat leczenia znajdziesz w zakładce STULEJKA

Umów wizytę

Tak, jeżeli jest prowadzona przez lekarza zgodnie ze wskazaniami i aktualną wiedzą medyczną.

Niedobór testosteronu jest NIEBEZPIECZNY- pogarsza stan zdrowia na wielu płaszczyznach np. zwiększa ryzyko schorzeń układu krążenia, zaburza funkcje seksualne i mentalne.

Terapia zastępcza testosteronem (TRT) jest dla pacjentów, z nieodwracalnym upośledzeniem produkcji testosteronu.

Umów wizytę

Agnieszka Chomicz USG

 

 

 

USG układu moczowego– na badanie zgłaszamy się z pełnym pęcherzem moczowym- w tym celu zazwyczaj wystarczy wypić 1 litr płynów godzinę przed badaniem i przez ten czas powstrzymać się od oddawania moczu. Dobrze jest też być na czczo w celu dokładnej oceny nerek.

USG moszny– zasadniczo nie wymaga przygotowania, natomiast jeśli masz bujne owłosienie łonowe to jego zgolenie poprawi jakość badania.

USG transrektalne prostaty (TRUS) oraz USG statyczne prącia– nie wymaga przygotowania

Umów wizytę

Szkodzi i zabijaerekcję, płodność, produkcję testosteronu, zwiększa ryzyko nowotworów…. Niestety obok szerokich negatywnych konsekwencji dla całego organizmu palenie papierosów powoduje uszkodzenie naczyń doprowadzających krew do prącia przyczyniając się do ich zarastania i tym samym pogarszania erekcji (trudności z uzyskaniem i utrzymaniem odpowiedniej twardości penisa). Uszkadza też plemniki i jądra, powoduje mutacje w jądrach ostatecznie pogarszając płodność mężczyzny a nawet może powodować PORONIENIA z powodu uszkodzonego paleniem DNA PLEMNIKA. Palenie znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka pęcherza, raka nerki czy raka prącia.

Umów wizytę

Przede wszystkim nie panikować. Pojedyncze badanie nasienia to nie wyrok. Pamiętaj, że czynniki wpływające na ogólny stan zdrowia i kondycję organizmu będą wpływać też na jakość nasienia. Największym zabójcą męskiej płodności i erekcji jest palenie papierosów. Z drugiej strony prawidłowy wynik badania nasienia nie wyklucza problemu z płodnością i nie gwarantuje ciąży.

Dlatego jeżeli starasz się 6-12 miesięcy o dziecko i się nie udaje NIE ZAŁAMUJ SIĘ tylko przyjdź na wizytę do eksperta: urologa-androloga celem wdrożenia specjalistycznej diagnostyki i leczenia.

Umów wizytę

TAK! Przykładowo wysoki index fragmentacji DNA PLEMNIKA (uszkodzenie DNA plemnika) może  odpowiadać za poronienia jak również brak skuteczności in-vitro. Brak upragnionego dziecka to problem PARY a przyczyny niepowodzeń rozkładają się między kobietami a mężczyznami mniej więcej PÓŁ NA PÓŁ. Dlatego pamiętajcie, że diagnozuje się jednocześnie oboje partnerów a diagnostyka mężczyzny u urologa-androloga jest tak samo ważna jak diagnostyka kobiety u ginekologa! 

Umów wizytę

Pacjent zawsze ma prawo zmienić termin wizyty lub ją odwołać. Zapisanie się na konsultację wymaga uiszczenia przedpłaty. Należy pamiętać, że zwrot przedpłaty za wizytę możliwy jest z zachowaniem wymaganego regulaminem minimalnego okresu pozostałego do ustalonego terminu wizyty. W przypadku odwołania wizyty w terminie krótszym niż wymagany regulaminem- opłata rezerwacyjna przepada. 

Możesz skontaktować się przez formularz kontaktowy w zakładce: Kontakt.

Pamiętaj jednak, że nie konsultuję bez umówienia na wizytę, wywiadu i analizy wyników badań itp– w takim przypadku zachęcam do umówienia konsultacji w zakładce: Kontakt

Agnieszka Chomicz Androlog Urolog

Lekarz dla Ciebie!

Kontakt i rejestracja

Agnieszka Chomicz – ZnanyLekarz.pl

© 2023 drchomicz.com | Wszelkie prawa zastrzeżone