antykoncepcja męska

Wazektomia

WAZEKTOMIA TO NAJSKUTECZNIEJSZA FORMA MĘSKIEJ ANTYKONCEPCJI

! eksplodująca popularność w krajach zachodnich !

99,8 %

NIEZWYKŁA SKUTECZNOŚĆ WAZEKTOMII

Prezerwatywa może pęknąć, tabletki hormonalne mogą okazać się zawodne. Wśród różnych metod antykoncepcji wazektomię cechuje wyjątkowo wysoka skuteczność sięgająca wg. danych statystycznych 99,8 % czyli niemal 100 % ! Ta niesamowita skuteczność wraz z prostotą wykonania i relatywnie niskimi kosztami ulokowało wazektomię wysoko wśród preferowanych współcześnie metod męskiej antykoncepcji.

photo-1502585839613-ea89c24eecb2.jpeg

szybki zabieg

efekt na całe życie

Cechy zabiegu:
– zabieg jednego dnia
– znieczulenie miejscowe
– metoda kanadyjska bez skalpela
– operowanie przez 5 mm dziurkę
– efekt trwa do końca życia
– jest możliwość odwrócenia zabiegu

WAZEKTOMIA

SPOKÓJ NA CAŁE ŻYCIE

NATURALNY SEX

BEZ STRACHU PRZED nieplanowaną CIĄŻĄ

WAZEKTOMIĘ wykonuje się tylko raz, by już do końca życia nigdy nie martwić się o niepożądaną ciążę. Nie musisz pamiętać o tabletce, nie musisz biec po prezerwatywę w środku nocy. Wazektomia to rozwiązanie na zawsze. Nadal masz erekcję, wytrysk i spermę, ale nie ma w niej plemników. Sex może być znów naturalny i spontaniczny, gdy nie musisz znosić sztucznych prezerwatyw ani pamiętać o tabletce. 

photo-1499492827719-e2cc9a2e0528.jpeg

niskie koszty

płacisz tylko raz

Przez kilkadziesiąt lat aktywności seksualnej można płacić setki, tysiące razy za prezerwatywy i tabletki. Czy ktoś z Was policzył łączny koszt? Wazektomia jest metodą antykoncepcji, za którą płacisz tylko raz a efektami.. cieszysz się już zawsze

bezpieczeństwo

ciemne strony starych metod

Wazektomia pozwala uniknąć efektów niepożądanych, jakie mogą wystąpić przy stosowaniu innych metod antykoncepcji tj. powikłania zakrzepowo- zatorowe przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, zakażenia wkładki wewnątrzmacznej czy reakcja alergiczna na lateks (prezerwatywa). 

wazektomia

pakiet zalet

👉 TRWAŁE ROZWIĄZANIE
Wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut by potem już nigdy nie martwić się o niepożądaną ciążę

👉 WYSOKA SKUTECZNOŚĆ
Skuteczność sięga niemal 100% (99.8%)

👉 NATURALNOŚĆ
Sex może być znów naturalny, możesz w pełni cieszyć się doznaniami

👉 NISKIE KOSZTY 
Zabieg wykonuje się tylko raz, nie musisz już wydawać pieniędzy na prezerwatywy, tabletki czy testosteron

👉 BEZPIECZEŃSTWO
Procedura jest bardzo prosta i bezpieczna oraz bezbolesna.

👉  KONIEC Z TABLETKAMI
Partnerka nie będzie musiała stosować antykoncepcji dzięki czemu uniknie jej powikłań 

👉 OCHRONA ŚRODOWISKA
Dzięki wazektomii chronisz środowisko nie zaśmiecając go przez lata zużytymi prezerwatywami i opakowaniami od tabletek

photo-1494073332161-29a3cef6384d.jpeg

NA SALI ZABIEGOWEJ

Jak wygląda zabieg?

Androlog Urolog Agnieszka Chomicz

Wazektomia jest bardzo prostym zabiegiem chirurgicznym, którego nie musisz się bać.  Nie jest potrzebna narkoza, w zupełności wystarczy znieczulenie miejscowe by nie czuć bólu. Podczas gdy Ty wygodnie leżysz ja bezboleśnie rozwarstwiam skórę moszny zaledwie na kilka mm. Następnie przez ten mały otworek docieram do nasieniowodu, przecinam go a jego końce odpowiednio zabezpieczam. Analogicznie postępuje się z drugim nasieniowodem. Można założyć rozpuszczalny szew na skórę lub nie. Następnie przyklejamy malutkie plasterki i możesz wracać do domu tego samego dnia. 

Jaką metodą operuję ?

Techniką, którą preferuję, jest małoinwazyjna metoda kanadyjska bez skalpela (metoda WBS). Zamiast nacięcia rozwarstwiam delikatnie skórę moszny, koniec brzuszny nasieniowodu zamykam kauteryzacją po czym wykonuję interpozycję powięziową. Koniec nasieniowodu od strony jądra pozostawiam otwarty co zapobiega przewlekłym bólom jądra. Gojenie trwa około 2 tygodni.

Kiedy będą efekty ?

weryfikacja skuteczności zabiegu

Należy wykonać 8-12 tygodni po wazektomii kontrolne badanie nasienia ( PVSA– post vasectomy semen analysis). Wazektomię uznaje się za skuteczną jeżeli w kontrolnym badaniu nasienia stwierdzi się brak obecności plemników (azoospermia) lub obecność ≤ 100 000/ ml nieruchliwych plemników (RNMS- rare non-motile sperm) i brak ruchliwości plemników.

REWAZEKTOMIA

A jeśli się rozmyślę ?

photo-1494073257075-6ef676991b2a.jpeg

Chcę być tatą

po wazektomii

Istnieje możliwość ponownego połączenia końców przeciętych nasieniowodów pod mikroskopem operacyjnym (rewazektomia). Nie u wszystkich jednak plemniki ponownie pojawią się w nasieniu, ale nawet wtedy istnieje możliwość zastosowania metod wspomaganego rozrodu. Dlatego przemyśl decyzję o wazektomii, jeśli nie jesteś pewny czy w przyszłości nie zmienisz zdania odnośnie chęci posiadania potomstwa- zabezpiecz nasienie w banku spermy na przyszłość.

NAJPIĘKNIEJSZY PREZENT DLA TWOJEJ PARTNERKI

A ZDROWIE KOBIETY ?

Kobieta

wazektomia

Dla niej..

🌺 Wazektomia może być pięknym prezentem dla Twojej partnerki. Zwłaszcza jeśli przyjmuje tabletki hormonalne, nie lubi prezerwatyw. Dzięki wazektomii będzie mogła z nich na zawsze zrezygnować, tym samym chronisz ją przed możliwymi powikłaniami hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych czy spirali wewnątrzmacicznych. 

🌺 Dzięki Tobie nie będzie musiała w żaden sposób zabezpieczać się przed ciążą. Chronisz jej zdrowie. Chronisz ją także przed niechcianą ciążą, a tym samym przed działaniami niepożądanymi “tabletki PO”, przed koniecznością wyboru między niechcianą ciążą a aborcją.

🌺 Macierzyństwo i tacierzyństwo są piękne, ale każdy ma prawo do podejmowania świadomych i wolnych decyzji czy chce być mamą lub tatą czy nie, czy chce być nią / nim teraz czy jeszcze nie teraz, czy chce mieć kolejne dziecko czy nie. 

LOS czy PEWNOŚĆ

PRZEJMIJ KONTROLĘ

photo-1494073428648-0a5be7e5f189.jpeg

Odpowiedzialność

Twój spokój

Zaufanie to podstawa udanej relacji, ale nawet w najlepszej relacji zdarza się zapomnieć o tabletkach czy zwyczajnie pomylić. Zdarzają się też sytuacje, w których stali bądź chwilowi partnerzy nie są ze sobą do końca szczerzy. Jeśli w kwestii ojcostwa chcesz mieć pewność i spokój wazektomia może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Udostępnij, polub, poleć

Zainteresowany wazektomią ?

Agnieszka Chomicz Androlog Urolog

CHIRURG dla Ciebie!
Agnieszka Chomicz – ZnanyLekarz.pl

© 2023 drchomicz.com | Wszelkie prawa zastrzeżone