Mikroskopowa warikocelektomia już dostępna w Białymstoku

Najnowocześniejsza metoda leczenia męskiej niepłodności !

Mikroskopowa warikocelektomia

W dniu 20.05.2024r. miałam przyjemność przeprowadzić pierwszą w Białymstoku i na Podlasiu mikroskopową operację żylaków powrózka nasiennego w Humana Medica Omeda. Białystok dołączył tym samym do miast, które oferują pacjentom najnowocześniejsze i zgodne z najwyższymi światowymi standardami leczenie żylaków powrózka nasiennego jakim jest mikroskopowa warikocelektomia.

Operacja pod mikroskopem jest najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza ze wszystkich dostępnych na świecie terapii leczenia żylaków powrózka nasiennego. Tak samo przebiega w USA czy w Japonii.

Ten nowy rozdział w białostockiej andrologii otwiera drzwi do skutecznego leczenia wielu pacjentom – daje ogromną szansę na posiadania potomstwa parom nieskutecznie starającym się o dziecko, poprawę produkcji własnego endogennego testosteronu w przypadku jego pierwotnego niedoboru, pozwala pozbyć się dolegliwości jakie mogą wywoływać żylaki.
Operacja mikrochirurgiczna pod mikroskopem powinna być pierwszym wyborem w leczeniu żylaków powrózka nasiennego, ale jest również nadal możliwa jeżeli pacjent był poddany laparoskopii, embolizacji czy pozostałym mniej skutecznym metodom w przypadku, gdy okazały się nieskuteczne.
Dzięki mikroskopowemu powiększeniu można zidentyfikować i wyizolować żylaki, tętnice, naczynia chłonne, nerwy, nasieniowód i mięsień dźwigacz jądra. Operacja pozwala na zamknięcie maksymalnej liczby żylaków z zaoszczędzeniem pozostałych struktur, żadna inna metoda nie wykazuje tak wysokiej skuteczności. Spośród wszystkich innych metod cechuje ją najmniejszy odsetek powikłań i nawrotów
 
Mikro-warikocelektomia trwa około 30-60 minut, tego samego dnia pacjent wraca do domu. Możliwe jest uzyskanie zwolnienia na cały okres rekonwalescencji.
 

Osobiście cieszę się, że mogę wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie mikrochirurgiczne w moim rodzinnym mieście i pomagać mieszkającym w nim pacjentom, którzy nie będą musieli już szukać opcji skutecznego leczenia daleko od domu.

To ważny krok na przód w rozwoju białostockiej andrologii.

Więcej o żylakach powrózka nasiennego i mikrochirurgicznej operacji przeczytasz tutaj.

Agnieszka Chomicz Androlog Urolog

CHIRURG dla Ciebie!

Nawigacja

Agnieszka Chomicz – ZnanyLekarz.pl

© 2023 drchomicz.com | Wszelkie prawa zastrzeżone