Mój film w Paryżu na Europejskim Kongresie Urologicznym !

EAU 24

W trakcie tegorocznego Europejskiego Kongresu Urologicznego w Paryżu wśród wyselekcjonowanych prac znalazła się moja videoprezentacja dotycząca nowej metody- laserowej korekcji skrzywienia prącia, którą opracowałyśmy w ostatnich latach wespół z dr Emilią Pawłowską-Krajką. Praca ta jest zwieńczeniem naszych wspólnych operacji rekonstrukcyjnych.

To pierwsze na świecie doniesienie o wykorzystaniu lasera dwutlenku węgla w operacji skrzywienia prącia. 

Tytuł oryginalny wideoprezentacji: No Scalpel Nesbit. Novel method of Nesbit’s procedure with a carbon dioxide (CO2) laser

Autorzy: Agnieszka Chomicz, Emilia Pawłowska-Krajka
Numer abstraktu: V026
Sesja: Video session 04 ‒ Penile cancer treatment and penile reconstruction

W tym roku tłem największego wydarzenia urologicznego w Europie stała się tętniąca życiem stolica Francji, podobnie jak to miało miejsce w latach 2012, 2006 i 1996. Corocznie kongres EAU przyciąga jak magnes urologów z całej planety, i tym razem nie było inaczej ‒ do biura kongresowego EAU wpłynęła rekordowa od 4 lat ilość abstraktów w liczbie 5651, wymagało to zatrudnienia aż 430 recenzentów celem selekcji najlepszych prac.

39. Kongres Naukowy Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU24) miał miejsce w centrum kongresowym Paris Expo Porte de Versailles i był największym kongresem medycznym w Europie w 2024 r., stwarzając niekwestionowaną okazję na podróż nie tylko naukową, lecz także turystyczną, i zapewniając wystarczająco dużo słońca i atrakcji.

Wśród rekordowej liczby przesłanych do biura kongresowego prac zgłoszono aż… 499 wideoprezentacji, dlatego zaszczytem i przyjemnością było to, że wśród wyselekcjonowanych na EAU24 znalazła się praca moja i mojej koleżanki, będąca zwieńczeniem wspólnych operacji rekonstrukcyjnych prącia.

Agnieszka Chomicz Androlog Urolog

CHIRURG dla Ciebie!

Nawigacja

Agnieszka Chomicz – ZnanyLekarz.pl

© 2023 drchomicz.com | Wszelkie prawa zastrzeżone