GALERIA ZABIEGÓW

OBRZEZANIE LASEROWE

ZABIEGI PRZEPROWADZONE PRZEZ UROANDROLOGA AGNIESZKĘ CHOMICZ

Obrzezanie, czyli "circumcisio" to zabieg usunięcia napletka prącia, jest najstarszą procedurą chirurgiczną w historii ludzkości. Najczęstszym wskazaniem do zabiegu jest stulejka ("phimosis"). Inne wskazania to między innymi załupek, zmiany nowotworowe, nawracające zapalenia czy nadwrażliwość żołędzi. Na świecie obrzezanie wykonuje się także ze względów religijnych i kulturowych. W niektórych plemionach obrzezanie stanowi element inicjacji w wiek dorosły.

Androlog Urolog Agnieszka Chomicz

OPOWIEŚĆ PACJENTA

POPRAWKOWE OBRZEZANIE- prawdziwa historia..

" Inni urolodzy mówili, że to normalne i będzie dobrze a operacji korekcyjnej się nie podejmą. W końcu jeden z nich zasugerował wizytę u Pani doktor Chomicz"

- d.

“Do Pani doktor trafiłem przypadkiem – z polecenia ale najwidoczniej tak miało być. Mój problem zaczął się bardzo dawno, ale przez długi czas nic z nim nie robiłem. Miałem problem z odprowadzeniem napletka w stanie wzwodu. Mogłem to zrobić, ale jedynie do połowy żołędzia z powodu dużej ilości skóry oraz zwężenia. W końcu zdecydowałem się pójść z tym do urologa. Zanim trafiłem do dr Chomicz byłem u wielu innych urologów- pierwszy z nich stwierdził, że nie jest to stulejka a jedynie krótkie wędzidełko i możemy zrobić jego plastykę. Miałem sporo wątpliwości, ale kiedy na końcu lekarz stwierdził ze najlepiej zrobić obrzezanie i będzie spokój tak tez postanowiłem. I tu zaczęły się problemy. Sam zabieg przebiegł sprawnie, ale problemem okazał się sam proces gojenia. Od samego początku przebiegał on nieprawidłowo. Obrzęk nie ustępował a spod żołędzia cały czas sączyła się krew. Lekarz powiedział na wizycie kontrolnej tydzień później, że to normalne. Niestety krwawienie oraz obrzęk nie ustępowały i każdej nocy pojawiał się wzwód. Lekarz powiedział, że to normalne jednak ja byłem mocno zaniepokojony. Dopiero kiedy po trzech tygodniach udało mi się dostać na wizytę stacjonarną okazało się, że proces gojenia nie przebiega prawidłowo, dodatkowo z rany zaczęła sączyć się ropa. Samo gojenie trwało prawie 1,5 miesiąca do pełnego zagojenia rany a lekarz operujący powiedział, że mam nic nie stosować i będzie dobrze. Ale dobrze nie było. W obrębie rany pojawił się stan zapalny a przy wędzidełku mocny obrzęk. Dodatkowo żołądź prącia była często opuchnięta i delikatnie zasiniona. Chodziłem od lekarza do lekarza (co trwało około pół roku od zabiegu) stosowałem mnóstwo maści i kremów, ale nic nie pomagało. Inni urolodzy mówili, że to normalne i będzie dobrze a operacji korekcyjnej się nie podejmą, bo po innych lekarzach mało kto chce coś poprawiać, bo mogą pojawić się problemy. W końcu jeden z nich zasugerował wizytę u Pani doktor Chomicz. 

Kiedy tylko zobaczyłem, że zwolnił się termin w Białymstoku, szybko wsiadłem w pociąg i pojechałem. Byłem już załamany, bo każde dotknięcie prącia sprawiało ból. Na początek Pani doktor próbowała mi pomóc bez operacji, ale na pierwszej wizycie usłyszałem to na co czekałem przez długi czas – że jeśli nie uda się maściami Pani doktor podejmie się zabiegu i poprawi to co się zadziało. Ulżyło mi bo wiedziałem, że to oznacza koniec bólu. Zabieg odbył się w styczniu 2023 roku. Dostałem od Pani doktor bardzo dużo szczegółowych wytycznych, odpowiednie leki oraz wskazówki co do zmiany opatrunku i pielęgnacji rany pooperacyjnej. I wiecie co? Obrzęk wcale nie trzymał się 3 tygodnie a kilka dni, krwawienie nie trwało 3 tygodnie tylko kilka dni, rana nie goiła się 1,5 miesiąca tylko około 3 tygodnie. Po jej zagojeniu nie było „normalnego” obrzęku i stanu zapalnego, nie było „normalnego” puchnięcia żołędzia. Rekonwalescencja nie zajęła kilku miesięcy tylko kilka tygodni. Jedyne co wystarczyło to indywidualne podejście do pacjenta. Być może stresowałem się bardziej ze względu na to co przeszedłem wcześniej ale mimo to Pani doktor wykazała się ogromną empatią i cierpliwością. Wszystko tłumaczyła spokojnie i dokładnie jak małemu dziecku. Bez problemu realizowała wizyty mimo iż były pewnie częściej niż u innych pacjentów. I za takie podejście jestem ogromnie wdzięczny. Za traktowanie każdego pacjenta indywidualnie. Za poświęcony czas i ogromną pomoc. Wreszcie mogłem wrócić do aktywności seksualnej co było wcześniej zupełnie niemożliwe z powodu bólu. Co więcej – po pół roku Pani doktor sama napisała do mnie z pytaniem o efekty i o zdjęcia żeby mogła zobaczyć jak wszystko wygląda. Byłem bardzo zaskoczony, że po takim czasie lekarz dalej zastanawia się nad losami swojego pacjenta. Jeśli ktoś się zastanawia czy warto iść do urologa – oczywiście że tak i nie ma co zwlekać. Czy warto wybrać Panią doktor – zdecydowanie tak! Ta historia nauczyła mnie, że czasem warto poczekać nieco dłużej i znaleźć tak świetnego specjalistę niż iść szybciej, aby tylko rozwiązać problem bo może być jeszcze gorzej. Mam nadzieje, że moja historia przekona was, że Pani doktor Chomicz jest lekarzem który na pewno wam pomoże i otrzymacie bardzo duże wsparcie.

OGROMNE DZIĘKUJĘ !” ~ D.

Udostępnij, polub, poleć

Zainteresowany?

Agnieszka Chomicz Androlog Urolog

CHIRURG dla Ciebie!
Agnieszka Chomicz – ZnanyLekarz.pl

© 2023 drchomicz.com | Wszelkie prawa zastrzeżone